Padlí andělé

22. dubna 2007 v 11:07

Padlí andělé

Padlí andělé:židovské legendy mluví o andělech bouřících se proti svému pánovi, který se rozhodl stvořit člověka. Ten může získat vládu nad celou Zemí a navíc má ještě schopnost se rozmnožovat. Andělé tuto schopnost rozmnožovat se, nemají. Samael, největší z nich, vzal tedy své anděly a odchází s nimi na Zem. Tak dochází k setkání Samaela s Evou a k jejímu oplodnění. "Podívala se na něj a uviděla, že jeho tvář není podobná pozemské, ale nebeské." Po tomto příběhu, který se skončil vyhnaním z ráje, vzniky dva rody: Kaina a Ábela. Potomci Kaina neuznávali morální zákony a žili jak s lidmi, tak se zvířaty. Jejich nevázanost a smyslnost jsou popsány v příběhu Sodomy a Gomory, měst zničených bohy. Bible mluví i o padlých andělech, kteří žili s "lidskými dcerami", a plodem tohoto spojení byli giganti.. Židovské legendy dokonce uvádějí i jejich jména - byli to Emiti, což znamená znetvoření, Rafaimi - oslabující, Awwimi - ničitelé, Nefilim - kazící.
V posvátných textech takřka celého světa čteme o potopě, kterou "nejvyšší" seslal na tyto omyly přírody, aby je zničil a začal vše znovu. Obrazy lidských hybridů je možné vidět například v pařižském Louvru, káhirském muzeu, v muzeích v Klakatě, Řecku, New Yorku. Mnoho těchto neobvyklých bytostí se tam představuje jako monstra přikovaná v okovech nebo hlídaná strážemi.
Není to tak dlouho co vědci zjistili, že v lidské krvi se objevila nová složka, činitel Rh, který nám znemožňuje plodit potomky se zvířaty. Dá se tedy předpokládat, že kdysi docházelo k sodomii, jejichž výsledkem byli hybridi schopni se dále rozmnožovat. Je možné i to, že kdysi dávno bylo takových bytostí mnoho, ale nakonec vyhynuly, následkem objevení se činitele Rh, kvůli kterému ustal příliv "čerstvé krve". Navíc lidé cítili k těmto bytostem odpor a s výjmečnou vytrvalostí je lovili. Jisté je jen jedno - že byl kdysi v tom všem pořádný zmatek. A ten máme i my, najednou i vlastním přičiněním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama